Національний заповідник "Києво-Печерська лавра"

Київ, вул. Лаврська, 9

+38 (044) 406-63-03

tour@kplavra.kyiv.ua

kplavra.kyiv.ua

Facebook

Національний заповідник "Києво-Печерська лавра"

Національний заповідник "Києво-Печерська лавра", створений у 1926 р., забезпечив охорону і реставрацію національних художніх цінностей, архітектурного комплексу Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Він є унікальним і одним з найбільших музейних комплексов Східної Європи. Указом Президента України від 13 березня 1996 р., з огляду на значення Заповідника як унікальної культурної і наукової установи, йому надано статус Національного.

Сьогодні Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" - найбільший музейний комплекс України, де зосереджено 144 споруди пам'ятки історії і культури. Серед них - 2 унікальних підземних комплекси, храми, пам'ятки архітектури XI-XIX ст., виставкові приміщення.

Продовжуючи просвітницькі традиції Лаври, колектив Заповідника займається науково-дослідницькою, експозиційною, науково-просвітницькою діяльністю. Останнім часом створено ряд нових виставок, постійно діє лекторій, видаються книги і каталоги виставок, щорічно в Заповіднику збираються науковці як з України, так і з-за кордону на науково-практичну конференцію "Могилянські читання".

Заповідник є величезним туристичним центром, який щорічно відвідують сотні тисяч відвідувачів з різних країн світу.

На постійно діючих і періодичних виставках експонуються чудові вироби з дорогоцінних металів, культове гаптування, багата колекція ікон. Експозиції поновлюються завдяки фондовій збірці музею, що налічує понад 70 тисяч експонатів. Регулярно ведеться інформування широких кіл громадськості про діяльність музею засобами мас-медіа, виходять у світ видання, збірники наукових праць "Лаврський альманах" та "Могилянські читання". Діє розгалужена система музейного сервісу.

Згідно з Указом Президента України від 9 листопада 1995 р. до 2000-річчя Різдва Христового був відтворений Успенський собор. У серпні 2000 р. відбулося його освячення.

Основними напрямками діяльності Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" є збереження, популяризація і експонування культурної спадщини. Вони спрямовані на охорону і передачу надбань минулого наступним поколінням.

Ансамбль Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" - це своєрідний музей форм і стилів, у якому репрезентовано кращі зразки національної архітектури. Кожна споруда має своє обличчя, свій художній образ. Внаслідок праці талановитих архітекторів та будівельників виник один з найвидатніших монастирських комплексів - Національний заповідник "Києво-Печерська лавра". Більше ніж 950 років її історія нерозривно пов'язана з історією, життям і культурою українського народу.

Також на території розміщені музеї: Музей книги і друкарства України, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Скарбниця Національного музею історії України.

Договір оферти, Політика конфіденційності, Доставка та оплата


Задати питання організатору

Задати питання, залишити відгук чи побажання щодо роботи